INFOLINKA +420 721 810 810    info@praha-byty.cz    Vstup pro klienty

ZDRAVÁ LOKALITA

Nový bytový projekt Hodkovičky Green II tak, jak již říká název, bude umístěn v Hodkovičkách v Praze 4 v zeleni a v blízkosti golfového hřiště a bude navazovat na úspěšně dokončenou a vyprodanou první etapu.

Projekt Hodkovičky Green II zaujme výhledem na Vltavu a na blízké vilové čtvrti a také jedinečnou polohou v blízkosti zeleně umožňující sportovní a rodinné vyžití s výbornou dostupností do centra. Jen málo obytných lokalit je zasazeno do sousedství několika lesoparků, jak je tomu u našeho projektu. Krásné procházky nabízí Hodkovičský lesopark, v němž se můžete také vydat na romantickou procházku okolo Zátišského potoka.

Hodkovičky byly vždy oblíbeným místem pro život, což dokládá skutečnost, že osada Hodkovičky je zmiňována již od roku 1245, kdy ji daroval český král Václav I vyšehradské kapitule. Následně sloužily jako rekreační oblast pro Pražany s tím, že za první republiky zde bylo postaveno mnoho prestižních vil.

AKTIVNÍ ČINNOST

Projekt lze doporučit sportovně založeným klientům pro nepřeberné množství sportovního vyžití v okolí. V těsném sousedství projektu se nachází golfové hřiště Golf & Country Club Hodkovičky. Povltavskou cyklostezkou A2 vedenou hned u projektu přes Zbraslav se lze dostat až do Drážďan. Stezku využívají cyklisté a inline bruslaři, ale také slouží k vycházkám s dětmi. Sportovní areál Hamr návštěvníkům nabízí devět tenisových kurtů, fotbalové hřiště s umělým povrchem, pět beachvolejbalových hřišť, jeden antukový kurt na volejbal nebo nohejbal. V nové multifunkční sportovní hale jsou jak badmintonové kurty, tak i kvalitní sportovní zázemí pro florbal a futsal. Kousek od domu je freestyle park a skatepark. K sportovním aktivitám můžete využívat také CTC sportovní areál s tenisovými kurty, fitness a restaurací. Jezdectví nabízí TJ Orion Praha a pro vodní sporty je využíván areál loděnice – Sparta Praha.

Rodiče bude zajímat velká nabídka školek a to jak provozovaných městem, tak i soukromých, českých nebo i anglická Montessori školka. Nabídka základních škol a středních škol v okolí je rovněž široká – základní škola s rozšířenou výukou jazyků, sportovní základní škola nebo The Prague British school, kde přijímají děti od 18 měsíců a kde žáci končí maturitou a celá výuka probíhá v angličtině.

Pro mimoškolní dětské aktivity je využívána opravená secesní vodárna v Braníku, která slouží jako kulturní centrum. I když leží v Braníku v ulici Vltavanů, jmenuje se vodárna po Vršovicích, které zásobovala pitnou vodou. Postavena byla v roce 1907 podle projektu architekta Jana Kotěry. V roce 2002 byla zařazena mezi kulturní památky České republiky.

V ulici Mezi Vodami se nachází Medicínské centrum Praha - privátní zdravotnické zařízení, poskytující komplexní ambulantní péči.

Vyznavači kin si jistě oblíbí Modřanský biograf, který uvítal poprvé své diváky již v roce 1919. Jedná se o jedno z prvních kamenných kin na území dnešní Prahy.

 

RYCHLOST A DOSTUPNOST

Bytový projekt nabízí vynikající dopravní spojení do centra města, ale také rychlý nájezd na magistrálu a jižní spojku, popř. dálnici. V blízkosti se nachází stanice Belárie a Černý kůň (tramvaje č. 3, 17, 21, 92) a stanice Černý Kůň (autobus č. 106, 121 a 190) a také vlaková zastávka Modřany a Braník.

Tramvají se dostanete na Karlovo náměstí za 17 minut, k Národnímu divadlu za 18 minut a na zastávku Staroměstská za 20 minut. Autobusem jste za 10 minut na Smíchovském nádraží.

POPIS PROJEKTU

Projekt nabízí bydlení v klidné lokalitě, která poskytuje mnoho možností volnočasových aktivit. Váže na cyklostezku a je hned vedle golfového hřiště. Některé byty bez nadsázky dovolují zahrát hole in one z balkónu. Projekt bude tvořen rezidenčním bytovým domem, který je ve své nadzemní části rozdělen do čtyř samostatných částí. Části E a F na západní straně i části D a C na východě jsou navrženy tak, že vizuálně tvoří jeden celek a přitom poskytují soukromí a poskytují výhledy na řečiště Vltavy. Projekt nabízí pro všechny tyto části dvě společná podzemní podlaží, kde budou umístěna parkovací stání a sklepní kóje pro všechny bytové jednotky. Z východní a západní strany celý objekt jasně definují čtyři vyšší hmoty, které vymezují soukromý a klidný obytný prostor orientovaný na prosluněný jih. Jižní fasáda bude mít předsazenou pohledovou konstrukci s výrazným architektonickým pojednáním. Tento prvek zároveň slouží jako dostatečné stínění lodžií a teras v letním období. Severní fasáda reflektuje vnitřní uspořádání a členění domu. Dohromady zde bude 106 bytů.

Hlavní konstrukční řešení bytového domu bude kombinovaný systém monolitického železobetonu a vyzdívaných částí. Fasáda bude řešena jako kontaktní zateplovací systém s omítkou. Mezibytové stěny i příčky uvnitř bytů budou vyzdívané z keramických tvárnic. Stěny a stropy v obytných podlažích budou opatřeny štukovými omítkami s bílou malbou. Podlahy ve společných částech domu obytných podlaží (chodby, pavlače, schodiště) budou tvořeny dlažbou.

Všechny byty budou mít lodžie nebo terasy, některé i zelené terasy. Byty budou už v základu vybaveny nadstandardně např. obložkovými zárubněmi, plovoucími podlahami v obytných místnostech, designovými zařizovacími předměty v koupelně a na WC. V rámci klientských změn si klienti mohou zvolit další nadstandardní úpravy podle svých vlastních představ.

 

STANDARD PROJEKTU

V základním standardu je nastaveno:

 • Podlaha: Laminátová plovoucí podlaha Egger Eclic - dekor Dub bílý
 • Dlažba: Sunriver béžová
 • Obklady: Sunriver béžová
 • Dveře:
  • Výška křídla 1970 mm
  • Polodrážkové
  • Kování M&T Lusy Sni
  • Povrch dveří CPL bílá
  • Výplň dveří odlehčenou DTD deskou

Podlahy

 • jsou uvnitř bytů řešeny jako bezprahové s použitím přechodových a ukončovacích lišt (v barvě podlahy nebo elox. lišt v případě dvou různých povrchů)
 • v obytných místnostech – plovoucí laminátová podlaha se zámkovým spojem, základní parketový vzor, ukončená obvodovou lištou
 • chodby, haly, šatny – plovoucí laminátová podlaha se zámkovým spojem, základní parketový vzor, ukončená obvodovou lištou
 • koupelny a WC – dlažba obdélný formát, barva dle příslušné řady obkladů, spárování dle odstínu dlažby
 • terasy – Betonová dlažba na terče či do podsypu
 • lodžie a balkony - Zagletovaná betonová deska ve spádu s okapní drážkou, nebo mrazuvzdorná, protiskluzná, keramická dlažba slinutá, nebo betonová dlažba na terče či do podsypu

Obklady

 • koupelny – keramický obklad, obdélný formát, spárování dle odstínu obkladu, výška a rozmístění obkladu dle projektové dokumentace, kolem vany a sprchového koutu do výšky obložkové zárubně, hydroizolační stěrka za sprchovým koutem vytažena do výše obkladu, rohové lišty tvaru L nerez nebo eloxovaný hliník na rozích, kouty řešeny spojem na tupo a silikonem
 • wc – keramický obklad, obdélný formát, spárování dle odstínu obkladu, obklad do výšky podomítkového splachovače cca 1,2m; rohové lišty tvaru L nerez nebo eloxovaný hliník na rozích; kouty řešeny spojem na tupo a silikonem

Dveře

 • Odlehčená DTD deska, Povrch dveří CPL, do obývacího pokoje částečně prosklené, obložková zárubeň, v případě umístění jsou větrací mřížky z matného kovu nebo v barvě dveří

Zařizovací předměty *

 • umyvadlo – keramické, bílé, bez polonohy, chromový sifon; příplatková možnost – skříňka
 • WC mísa – keramická, bílá s hlubokým splachováním, plastové sedátko bílé
 • umývátko – keramické, bílé, bez polonohy, chromový sifon
 • vana – smaltovaná, alt. ocel, bílá, šíře 70 cm
 • sprchová vanička – Litý mramor – čtvercové nebo čtvrtkruhové, 90x90cm, alt. 80x80cm
 • sprchová zástěna – čtvercový nebo čtvrtkruhový skleněný sprchový kout
 • baterie umyvadlo, umývátko – páková, stojánková bez ovládání odpadu – click-clack systém
 • baterie vanová – nástěnná včetně ruční sprchy a sprchové tyče
 • baterie sprchová – nástěnná včetně sprchové tyče

* Zařizovací předměty budou osazeny v rozsahu dokumentace, tj. pokud jsou v dané jednotce navrženy.

Vytápění

 • společná kotelna v 1.PP, 2 plynové kotle
 • ocelové deskové radiátory – barva bílá vč. termoregulačních ventilů a hlavic
 • lavicové konvektory – barva bílá vč. termoregulačních ventilů a hlavic
 • koupelny – otopné žebříky – chrom
 • V koupelnách je elektrické vytápění podlah.

Elektro

 • svítidla – v bytech pouze stropní vývody s osazenou objímkou a žárovkou, ve středu každé místnosti a nad k.k. (není-li kuchyň samostatná), na terasách a lodžiích svítidlo dle projektu
 • hlásiče – každá bytová jednotka bude vybavena autonomním opticko-kouřovým hlásičem požáru
 • jističe – v bytovém rozvaděči umístěném v bytové jednotce v předsíni (hale, chodbě) poblíž vstupních dveří
 • příprava pro venkovní žaluzie

Do domu je přivedeno optické vlákno a na střeše umístěna anténa pro příjem internetového připojení.

Další vybavení

 • měření vody a tepla – individuální měřiče studené a teplé vody přístupné z bytu revizními dvířky (Kovová s komaxitovou povrchovou úpravou bílé barvy nebo plastová – přednostně WC, koupelna, předsíň, komora), pro bytovou jednotku osazen poměrový měřič tepla přístupný ze společných prostor
 • domácí telefon – DT s elektrickým vrátným umístěným v chodbě bytu, popř. v kuchyni či kuchyňském koutě a s ovládáním u vstupních dveří do objektu (případně individuální branky)
 • kuchyně – připraveny el. vývody pro el. sporák el. spotřebiče, rozvody odpadu budou vyvedeny a zazátkovány na líci zdiva, přívody studené a teplé vody budou vyvedeny a ukončeny na líci zdiva pro klientské napojení, otvor pro napojení odtahu digestoře do jádra pod stropem v místě jádra (připraveno na klientské napojení)
 • koupelna a WC – přímé odvětrání, pokud technicky možné pak bude instalován radiální dvouotáčkový přisazený ventilátor pro koupelnu i WC – ventilátory jsou ovládané samostatným vypínačem, vazba na světlo, s doběhem dle PD nebo trvalé nucené podtlakové větrání pomocí odtahových ventilátorů v koupelnách a na WC, přívod vzduchu štěrbinami ve fasádě objektu, příprava pro připojení automatické pračky (samostatná zásuvka, vývod studené vody, sifon) - pokud je navrženo umístění pračky v koupelně.
 • V podhledu budou instalována revizní dvířka pro přístup k ventilátoru

Součástí standardů NENÍ:

 • dodávka kuchyňské linky, digestoře, dřezové baterie
 • dodávka spotřebičů kuchyňské linky
 • obklad za kuchyňskou linkou
 • dodávka garnyží, venkovních i vnitřních žaluzií
 • svítidla obytných místností, kuchyně a kuchyň. koutů, komor
 • svítidla koupelen a WC
 • zřízení telefonní stanice a dodání telefonního přístroje
 • dodávka vestavěných skříní, polic a jiného vestavěného nábytku

STANDARD BYTŮ C4.02, C5.02, C6.01, D6.01, E6.01 a F5.01

V těchto bytech je použit vyšší standard a nad rámec výše uvedeného se můžete těšit na:

 • Vyšší dveře oproti Standardu – výška pohodlných 210 cm
  • Výška křídla 2100 mm
  • Bezpolodrážkové
  • AL hrana
  • Magnet zámek
  • Kování M&T Lusy Sni
  • Povrch dveří Dýha
  • Výplň dveří odlehčenou DTD deskou
 • K přípravě pro venkovní žaluzie jsme přidali i samotné žaluzie do oken nejvíce vystavených slunci.
 • Teresy navržené tak, aby zde mohla být umístěna standardní vířivka (vířivka není s bytem dodávána) a samozřejmě s tím spojená i příprava pro její připojení (pozn. Pouze u bytů 4+kk)
 • A nejlepší nakonec do bytů jsme pro Vás připravili dýhované dřevěné podlahy položené plovoucím způsobem.

 

Hodkovicky byly vždy oblíbeným místem pro život, což dokládá skutečnost, že osada Hodkovičky je zmiňována již od roku 1245, kdy ji daroval český král Václav I. vyšehradské kapitule. Následně sloužily jako rekreační oblast pro Pražany s “tím, že za první republiky zde bylo postaveno mnoho prestižních vil.

BYDLETE I VY V HODKOVIČKÁCH!